وبلاگ

دیسنترالند چیست؟ دسنترالند یا دیسنترالند؟

معرفی دیسنترالند
آموزش

دیسنترالند چیست؟ دسنترالند یا دیسنترالند؟

دسنترالند یکی از بهترین و بزرگترین پروژه های متاورسی می باشد که در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد دسنترالند بپردازیم. اینکه دسنترالند چیست و چرا ما باید روی آن سرمایه گذاری کنیم.

دسنترالند یک متاورس جهان باز یا پلتفرم واقعیت مجازی غیر متمرکز و بر اساس بلاک چین اتریوم می باشد. کاربران دیسنترالند همان مالکان زمین و آیتم های این بازی می باشند. این کاربران توانایی فروش این آیتم ها و زمین بازی را دارند و با فروش آن ها می توانند کسب درآمد کنند. دسنترالند اولین پلتفرم دیجیتالی می باشد که تماما منسوب و برای کاربرانش است.

دیسنترالند مشابه سایر پروژه های بلاک چین می باشد؛ زیرا دارای یک پروتکل 3 لایه است.

 1. لایه اجماع که در آن قرار داد های هوشمندی موجود است که وظیفه کنترل و ردیابی مالکیت زمین را دارد.
 2. لایه محتوای زمین که مسئولیت آن رندر کردن محتوای روی زمین می باشد.
 3. لایه زمان واقعی که وظیفه دسترسی و امکان پذیر کردن ارتباط های همتا به همتا برای تعامل کاربران را دارد.
بازی دیسنترالند (Decentraland)
بازی دیسنترالند (Decentraland)

 

بررسی ارز دیجیتالی بازی دیسنترالند

ارز دیجیتالی دیسنترالند مانا ( MANA ) می باشد. مانا در واقع یک توکن حاکمیتی است؛ زیرا کاربران با داشتن آن می توانند در مورد کاربری مناطق بازی تصمیم گیری کنند. هر فرد با میزان مانایی که نگه داشته، وزن رای او تعیین و مشخص می شود.

با توکن مانا توانایی خرید زمین یا هر دارایی دیگر در بازی دیسنترالند را دارید. استاندارد توکن مانا بر اساس ERC_20 و یک توکن قابل معاوضه می باشد. همه توکن های مانا دارای شباهت و ارزش یکسان می باشند. با توجه به این تعاریف می توان گفت که این توکن در بازی دیسنترالند یک توکن رایج و حاکمیتی است که کاربران با داشتن آن از حاکمان این بازی به حساب می آیند.

از دیگر توکن های این بازی دو توکن LAND و State می باشند. این دو توکن هم قابل معاوضه و هر کدامشان منحصر به فرد می باشند. به عبارتی می توان گفت که با همدیگر قابل تعویض و معاوضه نمی باشند و هر یک از آن ها به یک دارایی جداگانه ای در متاورس دیسنترالند مانند زمین مجازی، آواتار ها، آثار هنری و پوشاک مربوط می باشند. استاندارد توکن استیت و لند ERC_721 است. تنظیم ویژگی های این 3 توکن یعنی مانا، لند و استیت از طریق سه قرارداد هوشمند می باشد.

دارندگان توکن مانا برای همیشه از حکمرانان متاورس دیسنترالند باقی می مانند؛ زیرا از طریق تیم موسس کلید های خصوصی قرارداد هوشمند توکن مانا نابود شده است. هدف از نابود کردن آن دستکاری نکردن در این قراردارد بود پس باعث می شود که در ویژگی های این توکن تغییری ایجاد نشود.

مانا در واقع یک توکن حاکمیتی است.
مانا در واقع یک توکن حاکمیتی است.

 

ویژگی های بازی دیسنترالند

هدف از گسترش این بازی یک اقتصاد آزاد و غیر متمرکز به وسیله فناوری بلاک چین می باشد. در ادامه به بررسی دیگر ویژگی های این بازی می پردازیم.

آواتار: شما با وارد شدن به فضای این بازی یک نماد مجازی و قابل طراحی از کاراکتر خودتان درست می کنید که به آن آواتار می گویند. در اصل این آواتار نمایش مجازی از شما می باشد. می توانید از بین کلی لباس رایگانی که وجود دارد، یک لباس برای آواتار خود انتخاب کنید. اما اگر هیچ کدامشان مورد پسندتان نبود، می توانید با پرداخت توکن مانا برای آواتار خود لباس تهیه کنید و آن را خودتان بسازید. آواتار ها دارای پاسپورت دیسنترالند می باشند.

سازنده: شما می توانید با خرید زمین در این بازی یک سازنده شوید. به عبارتی یعنی امکان ساخت و ساز در زمین مجازی را دارید.

بازار: در این بازار همه چیز از جمله یک کلاه ساده تا یک ایالات کامل وجود دارد. در این بازار می توانید انواع معاملات زمین، خرید پوشاک و حتی خرید یک نام خاص را داشته باشید.

سازمان خودگردان غیر متمرکز ( DAO ): در این سازمان یک کیف پول خیلی بزرگ از توکن مانا موجود می باشد که تضمین کننده استقلال آن است. در این سازمان مهم ترین قرارداد های هوشمند زمین، پوشاک، بازار و سرور های محتوا وجود دارد.

 

آیتم‌های دیجیتال کالکتیبل در دیسنترالند

از دیگر ویژگی های مهم دسنترالند دسته ‌بندی کالکتیبل‌ های آن می باشد. این دسته بندی ها برای آسان کردن انتشار و عرضه کالکتیبل‌ها در بازارچه این بازی می باشد. متداول، غیر متداول، کمیاب، حماسی، افسانه ای، اسطوره ای، منحصر به فرد از آیتم‌های دیجیتال کالکتیبل در دیسنترالند می باشند.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0