وبلاگ

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس و اوکی اکسچنج


ورود به صرافی نوبیتکس و اوکی اکسچنج
صرافی

صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس و اوکی اکسچنج


صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس

همان گونه که در مقاله پیشین به معرفی انواع صرافی ارز دیجیتال ایرانی پرداختیم و انواع مزایا و معایب انها را بررسی کردیم امروز به ۲صرافی معتبر که درصد بالای رضایت و رابط کاربری اسوده را دارد بیشتر بررسی میکنیم.
نوبیتکس واجد شرایط ترین صرافی در ایران با مشخصات بالا است و اگر نگوییم که برترین صرافی (exchange) در ایران است، میتوان با قاطعیت گفت که کمتر صرافی در ایران توان رقابت با آن را دارد.
این استارت آپ را به عنوان یک پل ارتباطی تحریم گریز بین تریدرهای ایرانی و بازار خارجی ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. از آنجایی که نخستین اولویت نوبیتکس حفظ امنیت سایبری کاربران در فضای مجازی ایران که آکنده از فیشینگ و سایر انواع کلاهبرداری هاست، بنیان گذاران نوبیتکس بنیاد این صرافی را براساس افزایش حداکثری امنیت سایبری بنا نهاده و از این رو در ابتدا یک تیم توسعه متشکل از برنامه نویسان با سابقه در زمینه ی امنیت سایبری را به کار گرفتند و علاوه بر این جهت اطمینان از امنیت مد نظر به طور پیوسته با مراکز تحقیقاتی دانشگاه صنعتی شریف همکاری نمودند.
نوبیتکس اولین بستر دانش ‌بنیان تبادل رمزارزها در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی با تأییدیه معاونت فناوری ریاست ‌جمهوری است. این صرافی به دلیل احراز هویت آسانی که دارد محبوب‌ ترین و پرطرفدارترین صرافی در بین سایر صرافی های ارز دیجیتال ایرانی معتبر است.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی نوبیتکس
صرافی ارز دیجیتال ایرانی نوبیتکس

ویژگی های صرافی نوبیتکس

از ویژگی و قابلیت های این صرافی میتوان به امکان معامله و پشتیبانی ۲۴ ساعته و دارا بودن شبیه ساز اشاره کرد که کمتر صرافی چنین قابلیتی را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. علاوه بر این می توان از امکان معامله در دو بخش مارکت اصلی (رمز ارز به ریال و برعکس) و مارکت حرفه ای پول دیجیتال به پول دیجیتال) استفاده کرد.
و لازم به ذکر میباشد که همانند اکثر صرافی های ارز دیجیتال معتبر ایرانی , دارای نماد الکترونیک میباشد. (نماد اعتماد الکترونیک نشانه ای است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و در حکم تاییده ای بر مجاز بودن فعالیت یک فروشگاه اینترنتی است.)

احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس

بر اساس قوانین ضد پول شویی و مبارزه با ان که در سراسر دنیا مطرح است, احراز هویت در صرافی امری طبیعی و لازم میباشد و به در ایران بدون دستور مراجع قضایی، اطلاعات مربوط به هویت افراد در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار نمی گیرد و لازم به نگرانی در خصوص هویت و مساسل شخصی خود نیست.

 یکی دیگر از ویژگی و قابلیت های جالب این صرافی نوبیتکس تقسیم بندی حساب های کاربری به چند سطح مانند بایننس می باشد که البته این مسئله با بایننس کمی تفاوت نیز دارد.
در بایننس اهمیت افزایش سطح در کاهش مالیات است در حالی که در نوبیتکس افزایش سطح کاربری باعث کاهش محدودیت های موجود در برداشت رمز ارز از حساب می شود و علاوه بر این برای افزایش سطح حساب در بایننس باید الزاماً حجم معاملاتی خود را به مقدار مشخص و معینی برسانید ولی در نوبیتکس فقط کافی است که مدارک هویتی بیشتری عرضه کنید که در مرحله ابتدایی یا همان ثبت نام و ایجاد حساب کاربری فقط نیاز به یک ادرس ایمیل معتبر, شماره تلفن همراه، تصویر کارت ملی، شماره ی کارت بانکی و حساب بانکی است و برای استفاده از سطح بالاتر یا همان سطح ۲ شما نیاز به مدارکی اعم از یک عکس سلفی خودتان (نحوه ی گرفتن سلفی باید به این گونه باشد که کارت ملی و کارت بانکی که می خواهید از طریق آن واریز یا برداشت داشته باشید را به همراه یک فرم تعهدنامه که متن آن در هنگام احراز به شما نمایش داده میشود در دست بگیرید ) به همراه مدارکی مانند قبض آب و برق یا اجاره نامه یا سند مالکیت که آدرس رسمی شما در آن درج شده است و شماره تلفن ثابت را وارد سایت کنید و در صورت نیاز به ارتقا حساب خود به سطح پیشرفته یا همان سطح ۳ نیاز به مراجعه حضوری در مراکز صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس و یک قراردا را به صورت حضوری امضا کرده.
ویژگی‌ های سطح یک : پس از طی سه مرحله اولیه احراز هویت شما امکان انجام تمام فعالیت‌ های زیر را در هنگام کار با صرافی را دارید که شامل ۱.میتوانید در تمام بازارها معامله انجام دهید ۲.تا حداکثر ۵۰۰ هزار تومان در روز واریز ریالی انجام دهید ۳.تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان در روز برداشت ریالی انجام دهید ۴.تا حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان در روز به‌صورت ریالی و رمز ارز برداشت انجام دهید ۵.امکان واریز نامحدود ارز دیجیتال

ویژگی‌ های سطح دو: پس از طی مراحل و ارائه مدارک خواسته شده میتوانید به قابلیت های بیشتری مانند ۱.سقف برداشت ریالی در طی یک شبانه‌روز ۳۰۰ میلیون تومان است ۲.در طی یک ماه امکان برداشت ۳ میلیارد تومان برای کاربران سطح دو فراهم شده است ۳.مبادله نامحدود در هر دو بازار ارز دیجیتال به ریال و بازار ارز دیجیتال با ارز دیجیتال ۴.امکان واریز ریالی از طریق درگاه شتابی تا حداکثر ۵۰ میلیون در هر ۲۴ ساعت

ویژگی‌ های سطح سه : پس از عقد قرارداد و ارائه مدارک خواسته شده شما میتوانید از قابلیت های بیشتری مانند ۱.امکان واریز بانکی از طریق هماهنگی با پشتیبانی انجام می‌شود ۲.مبادله نامحدود در هر دو بازار رمز ارز با رمز ارز و رمز ارز با ریال ۳.حداکثر برداشت ریال در یک ۲۴ ساعت برابر ۶۰۰ میلیون تومان و حداکثر برداشت ارز دیجیتال در یک ۲۴ ساعت برابر ۱ میلیارد تومان است ۴.در طی یک ماه امکان برداشت تا سقف ۱۵ میلیارد تومان وجود دارد 

احراز هویت و ورود به نوبیتکس
احراز هویت و ورود به نوبیتکس

یکی دیگر از ویژگی های دیگر این صرافی میتوان به ایجاد حسابی که به نام شرکت باشد (حساب حقوقی باشد) اشاره کرد که مدارکی شامل آگهی ثبتی آخرین تغییرات شرکت، لیست اسامی اعضای هیئت مدیره به همراه مدیر عامل و معرفی نماینده شرکت با نامه و مهر رسمی می باشد و از نظر محدودیت یا مزایا با حساب کاربری سطح ۳ برابری می کند.
و در خصوص اتباع خارجی جهت ایجاد حساب در صرافی تنها در صورتی که دارای یک حساب بانکی در یکی از بانک های ایرانی باشند، می توانند ثبت نام کنند که در صورت داشتن شرایط لازم، به جای کارت ملی باید از پاسپورت خود برای احراز هویت استفاده نمایند و لازم به ذکر است که هم اتباع ایرانی و هم خارجی برای استفاده از نوبیتکس باید به سن قانونی رسیده باشند.

کارمزد صرافی نوبیتکس

یکی از اهداف تنظیم کارمزد در صرافی ‌های معتبر جلوگیری از ایجاد معاملات صوری و مکرر است. در صرافی نوبیتکس کارمزد بر اساس درصدی از مبلغ کل معامله بر اساس شرایط از پیش تعیین شده انجام میشود:(کارمزد واریز و برداشت ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس بسته به نوع کوین مورد استفاده در معامله متغیر است و کارمزد دریافتی با توجه به میزان حجم معاملات از ۰.۲٪ تا ۰.۳۵٪ متغیر است.)
۱.کارمزد از هر دو طرف معامله دریافت میشود ۲.در صورتی که به عنوان فروشنده قصد فروش رمزارزی را داشته باشید کارمزد به صورت درصدی از رمز ارز از دارایی شما کم می‌شود و در صورتی که از طریق ریال قصد خرید رمزارز مد نظر خود را داشته باشید کارمزد به صورت درصدی از ریال خریدار کسر خواهد شد.

صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج

از آنجا که بیشتر صرافی های بین المللی، کاربران ساکن ایران را تحریم کرده اند لازم است کاربران ایرانی با مشارکت در صرافی های ایرانی در صنعت عظیم ارزهای رمزنگاری وارد شوند و صرافی ارز دیجیتال  اوکی اکسچنج صرافی در ایران بوده که از سال ۱۳۹۶ توسط شرکت آماتیس فعالیت خود را در حوزه خدمات رسانی ارزهای دیجیتال شروع کرد و صرافی اوکی اکسچنج از برترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران به ‌شمار رفته و کاربران ایرانی می توانند با خیال راحت حساب خود را در این صرافی افتتاح کرده و به سرمایه گذاری در زمینه ارزهای رمزنگاری و یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف بپردازند.
جهت کار با این صرافی ابتدا بایستی حسابی در آن باز کرده و سپس با شارژ مبالغ مورد نظر خود در واحد ریال به خریداری ارز رمزنگاری بپردازند. کاربران جهت شارژ ریالی حساب خود بایستی احراز هویت شوند ولی جهت معامله و خرید ارزهای رمزنگاری با ارزهای دیگر نیاز به مراحل احراز هویت نیست و صرافی اوکی اکسچنج توانسته در سال های فعالیت خود، جهت ارسال حواله های ارزی برای دانشجویانی که نیاز به فرستادن ارز برای شرکت در سمینارها و یا پذیرش مقاله های خود دارند نیز عملکرد مثبتی داشته است که خود نکته حائز اهمیتی میباشد.

ورود به صرافی ارز دیجیتال ایرانی اوکی اکسچنج
ورود به صرافی ارز دیجیتال ایرانی اوکی اکسچنج

ویژگی های صرافی اوکی اکسچنج

از ویژگی و قابلیت های این صرافی میتوان به پاسخگویی و پشتیبانی ۲۴ ساعته که متشکل از ۱۰۰ پشتیبان آنلاین در دو شیفت می باشد که همواره پاسخگوی سوالات کاربران می باشد و اولین و بزرگترین پلتفرم معاملاتی ارزهای رمزنگاری در ایران نام برد. علاوه بر این دارا بودن رابط کاربری ساده و امکان ثبت سفارش با روش های مختلف از دیگر نکات مثبت این صرافی میباشد و همچنین شما میتوانید از صرافی اوکی اکسچنج کسب درامد داشته باشید به صورتی که شما پس از ثبت نام پ انجام مراحل احراز هویت, کد معرف مخصوص خود را به دوستان و اشنایان ارسال و دعوت نموده که در صورت ثبت نام انها شما میتوانید مقدار ۵۰۰۰ شیبا در کیف پول ارز دیجیتال خود دریافت کنید و پرداخت۳۰ درصد کمیسیون معاملات آشنایان به معرف ها را نیز دارا میباشد.
از دیگر مزایای این صرافی به زمان کوتاه احراز هویت (در ساعات کاری کمتر از ۱ ساعت) اشاره کرد که خود بسیار کارامد میباشد و امکان معامله و نگهداری چند رمزارز مختلف را نیز میتوان نام برد.

 

مراحل احراز هویت در صرافی اوکی اکسچنج چگونه است؟

همان گونه که در خصوص صرافی نوبیتکس توضیح دادیم بر اساس قوانین ضد پول شویی و مبارزه با ان اکثر صرافی ها در صورت انجام معاملات نیاز به تایید احراز هویت دارند که شامل مدارک هویتی شما میباشد است که در اینده به صورت گام به گام به شما توضیح خواهیم داد.

خرید و فروش ارز مورد نظر در صرافی ارز دیجیتال اوکی اکسچنج

جهت خرید یا فروش از طریق این صرافی از دو راه می توانید عملیات خود را انجام دهید که میتوانید:
۱.معامله خود را با قیمت بازار که فهرست آن در بخش قسمت پیشنهادات متقاضیان خرید و فروش وجود دارد، انجام دهید و یا ۲.جهت معامله خرید و فروش، یک معامله را با قیمتی که خودتان پیشنهاد می کنید درج نمایید. در این صورت وقتی قیمت ارز به قیمت پیشنهادی شما رسید، متقاضیان خرید یا فروش آن را پذیرفته و معامله شما انجام می پذیرد و در مورد فروش ارز مورد نظر نیز به همین صورت مانند خرید ان میباشد یعنی اگر بخواهید خرید یا فروش خود را به سرعت انجام دهید، در این صورت لازم است از روش معاملاتی تحت عنوان قیمت بازار اقدام کنید. البته در این روش توجه کنید از آنجا که شما در این بخش خرید یا فروش را نسبت به تمامی سفارشاتی که ثبت گردیده انجام می دهید، خریداری یا فروش ارز شما با قیمت میانگین سفارشات محاسبه می شود و صرفه اقتصادی برای شما نخواهد داشت و یا از روش ۲ برای فروش دارایی و ارز مذکور استفاده نمایید.

نحوه کار اوکی اکسچنج تریدر چگونه است؟

اوکی اکسچنج تریدر در جهت ایجاد بستری فعالیت می کند که در آن مشترکین صرافی امکان معامله و خرید و فروش با همدیگر را پیدا کنند. در اوکی اکسچنج تریدر کاربران قیمت گذاری را انجام می دهند و صرافی نقشی در زمینه قیمت گذاری ندارد. این امکان در برخی از صرافی های ارزهای رمزنگاری ایرانی وجود ندارد و تنها برخی از صرافی ها از جمله صرافی OKEX این امکان را برای مشترکین خود فراهم کرده اند.

خرید و فروش مستقیم و مبادلات مستقیم امکانی است که برای خریداران و فروشندگان بسیار جذاب است. اگر بخواهید مقداری از دارایی ریالی خود را میان دو پلتفرم صرافی اوکی اکسچنج و اوکی اکسچنج تریدر منتقل کنید، بایستی برای انتقال ریالی از تریدر به صرافی و یا از صرافی به تریدر از قسمت انتقال ریالی استفاده نمایید.

نحوه کار کردن با صرافی اوکی اکسچنج
نحوه کار کردن با صرافی اوکی اکسچنج

امنیت صرافی اوکی اکسچنج

توسعه دهنگان این صرافی هدفشان آن است که مشترکین بتوانند با خیالی آسوده به خرید ارزهای دیجیتال و معامله با آنها بپردازند. روش های زیر جهت بالا بردن امنیت صرافی اوکی اکسچنج استفاده می گردد:
۱.آنها اطلاعات مربوط به مشترکین خود را به صورت هش رمزنگاری، ذخیره سازی می نمایند. این روش ذخیره داده از امنیت
بسیار بالایی برخوردار است.
۲.عکس هایی که متقاضیان برای این صرافی ارسال می کنند، جهت بالا بردن امنیت به صورت آفلاین نگهداری و ذخیره سازی می شود و ۳.جهت پیشگیری از حملات هکرها به اکانت های کاربران، از کدهای ورود دو مرحله ای گوگل برای وارد شدن به اکانت کاربری استفاده می گردد.

کارمزد صرافی اوکی اکسچنج

کارمزدی که صرافی اوکی اکسچنج از مشترکین خود دریافت می کند در قیاس با میانگین کارمزدهایی که صرافی های ارز رمزنگاری بین المللی از مشترکین خود می گیرند، بالاتر است. صرافی سود خود را از انجام یک معامله به دست می آورد، جهت درج کردن و یا کنسل کردن سفارشات مشتریان کارمزدی دریافت نمی گردد و کارمزد دریافتی با توجه به میزان حجم معاملات از ۰.۱٪ تا ۰.۴٪ متغیر است.

جمع بندی

با توجه به سرمایه گذاری و اهمیت پیدا کردن رکز ارزها و با ارزش شدن این نوع سرمایه گذاری همواره باید به نکات و به محل خرید توجه خاصی کرده و با توجه به عدم امکان فعالیت کاربران ایرانی و دارا بودن خطر و ریسک از دست رفتن سرمایه و بلوک شدن در صورت استفاده از صرافی های ارز دیجیتال خارجی صلاح بر استفاده از صرافی های داخلی میباشد که کاربران ایرانی می توانند به راحتی ارز مورد نیاز خود را از صرافی های ارز دیجیتال بخرند و در معاملات شرکت نمایند و به اصطلاح خیالتان اسوده و راحت است و بدین منظور ۲ صرافی ارز دیجیتال ایرانی معتبر را با شما بررسی و به اشتراک گذاشتیم که امیدوارم کارامد و شما را راهنمایی کرده باشد و مثل همیشه امیدوارم که پر سود باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0